Badanie wzroku

Umów się na badanie wzroku

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić się na badanie wzorku w naszym salonie. Podaj swoje dane, rodzaj badania oraz preferowany przez Ciebie termin i porę wizyty, a my skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dokładnego terminu Twojego badania.

Podanie danych i wyrażenie zgód jest dobrowolne ale niezbędne do umówienia terminu badania. Zaznaczenie checkboxa i kliknięcie "Umów się" oznacza, że jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie adresu e-mail lub numeru telefonu oraz innych podanych danych w celu umówienia badania wzroku przez Fąfara Optyk de Luxe s.c.

Administratorem danych jest Fąfara Optyk de Luxe s.c. siedzibą w Myślenicach 32-400, ul. Słowackiego 24. Dane osobowe będą przetwarzane dla celów związanych z zarządzaniem zgłoszeniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach na gruncie RODO znajduje się w Polityce prywatności.

Potwierdź że nie jesteś robotem
Edyta poleca Fąfara Optyk w Myślenicach
Profesjonalna zarówno obsługa, jak i badanie wzroku. Wszystkie szczegóły wyniku badania zostały objaśnione w zrozumiały sposób. Miła atmosfera. Rewelacyjne podejście do młodych pacjentów:) W FąraOptyk byłam z 9-letnim synem. Duży wybór oprawek. Szczerze polecam!
Edyta Boś

Aplikacja i dopasowanie soczewek kontaktowych

Dopasowanie właściwej soczewki kontaktowej (sferycznej i astygmatycznej) zależy od kilku czynników. Najważniejszym, jest odpowiednia jakość widzenia, którą pacjent powinien uzyskać po badaniu wzroku.Ta rzetelna informacja umożliwia osobie aplikującej dokonać wstępnego wyboru właściwej soczewki kontaktowej.

Badaniem poprzedzającym samą aplikację jest ocena przedniego odcinka gałki ocznej z użyciem biomikroskopu. Właściwie zebrane i zinterpretowane informacje z tej części badania umożliwiają przejście do kolejnego etapu, czyli założenia soczewki na oko, oraz weryfikacje jej położenia i ruchomości. Podczas wizyty pacjent uczy się technik odpowiedniego zakładania i zdejmowania soczewek.

Istotnym elementem całej procedury jest wizyta kontrolna, która zwykle przeprowadzania jest do 7 dni po pierwszej aplikacji. Tutaj analizujemy wszelkie ewentualne wątpliwości, które pojawiły się w pierwszych dniach użytkowania soczewek.

Dobór właściwej korekcji okularowej

Pomiaru ostrości wzroku dokonujemy zgodnie z przyjętymi procedurami optometrycznymi, co zapewnia wysoką jakość samego badania oraz wartość otrzymanego wyniku.

Pacjent współuczestniczy w kilku bardzo ważnych etapach refrakcji, na które składają się: ocena jakości widzenia bez korekcji, dobór właściwej składowej sferycznej i cylindrycznej (jednoocznie), balans obuoczny, pomiar forii, a w przypadku presbiopii ustalenie właściwego dodatku mocy do bliży (do czytania).

Chcąc postawić na pełen profesjonalizm i usprawnić całą procedurę wyposażyliśmy nasze gabinety w nowoczesne urządzenia wiodących światowych firm.