Nasz zespół

Fąfara Optyk
Myślenice, ul. Ogrodowa 1

Zbigniew Fąfara
Maria Fąfara

Zbigniew i Maria Fąfara

Założyciele pierwszego salonu optycznego w Myślenicach

Zapraszamy do naszego sklepu, który prawie od 50 lat mieści się na ul. Ogrodowej 1. W tym miejscu, do dnia dzisiejszego, możecie spotkać mnie oraz moją żonę Marię. Tu, wspólnie troszczymy się o Wasze oczy, od badania wzroku rozpoczynając, a na dopasowaniu gotowych już okularów kończąc.

Moja optyczna historia rozpoczęła się ponad 60 lat temu w Przedsiębiorstwie Państwowym „Foto-Optyka”, na początku na stanowisku ucznia, później optyka. Mistrzem optyki zostałem w wieku 23 lat i prawdopodobnie byłem najmłodszym mistrzem w kraju. Jako, że tytuł zobowiązuje wykonywałem okulary, które dostarczane były do państwowych wtedy sklepów w Krakowie, Zakopanem, Miechowie i Myślenicach. Bardzo wartościowe dla mnie i jedyne w tamtych czasach było szkolenie z zakresu refrakcji w Jenie w Fachschule fur Augenoptik, „Hermann Pistor”. Kurs ten poszerzył moją wiedzę przede wszystkim z zakresu refrakcji, optyki ogólnej, optyki ocznej, refrakcji czy dopasowywania okularów. Z państwową posadą rozstałem się w 1972 r., po piętnastu latach pracy. „Zakład Optyczny Zbigniew Fąfara” otworzyłem w tym samym roku, w odpowiedzi na ofertę Cechu Rzemiosł Różnych w Myślenicach który poszukiwał Optyka.

Fąfara Optyk de Luxe
Myślenice, ul. Słowackiego 24

Joanna Fąfara

Mgr Joanna Fąfara

Optometrysta

Ukończyłam Studia podyplomowe z Optometrii na Politechnice Wrocławskiej. Od 8 lat pracuję jako optometrysta, cały czas pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach branżowych, oraz kursach związanych z tematyką narządu wzroku.

Specjalizuję się w kompleksowym badaniu wzroku dzieci szkolnych oraz dorosłych, doborze soczewek okularowych - w szczególności progresywnych, biurowych czy relaksacyjnych, aplikuję miękkie soczewki kontaktowe, zajmuję się diagnozą zaburzeń widzenia obuocznego, problemów z czytaniem i dyskomfortu wzorkowego.

Jestem dobrym słuchaczem, jestem empatyczna. Staram się, aby każdy pacjent był usatysfakcjonowany wizytą i miał poczucie, że wszelkie wątpliwości zostały mu dokładnie wyjaśnione w zrozumiały dla niego sposób.

Piotr Fąfara

Mgr inż. Piotr Fąfara

Optometrysta, Optyk

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w zawodzie mistrza optyki oraz optometrysty. Pomimo dużej różnorodności tematów, z którymi spotykam się na co dzień w swojej pracy, staram się zawsze mieć najbardziej aktualną wiedzę w każdym z nich.

Wykonuję badania wzroku, dobieram soczewki okularowe, w szczególności progresywne, biurowe czy relaksacyjne, diagnozuję zaburzenia widzenia obuocznego, problemy z czytaniem i dyskomfortem wzorkowym, badam dzieci szkolne oraz dorosłych. Jako optyk specjalizuję się w wykonywaniu przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych do opraw sportowych, okularów progresywnych, relaksacyjnych.

Moich pacjentów otaczam kompleksową opieką, ponieważ każdy etap wizyty w moim salonie jest niezwykle istotny i przekłada się na zadowolenie i komfort użytkowania okularów.

Anna Woźniak

Anna Woźniak

Doradca Klienta

Jako doradca klienta pracuję w salonie Fąfara-Optyk de Luxe od 2012 r. Przez ten czas pomogłam wybrać okulary tysiącom ludzi. Ogromnie cieszą mnie sytuacje, kiedy spotykając osoby w „naszych” okularach, wciąż jestem zadowolona ze swojej dobrze wykonanej pracy.

Pod moim okiem odbywają się wszelkie wizualne zmiany aranżacji salonu. Zajmuję się też mediami społecznościowymi, żeby klienci zawsze mieli dostęp do aktualnych informacji czy promocji.

Razem z Sylwią dbamy o to, aby czas wyboru opraw upływał w miłej atmosferze, starając się spełnić wszelkie oczekiwania dotyczące wymarzonych okularów.

Sylwia Cieślik

Sylwia Cieślik

Doradca Klienta

Jako doradca klienta staram się dobierać idealne oprawki i szkła dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Bardzo cieszą mnie też spotkania z naszymi zagranicznymi klientami, którzy cenią sobie sprawną komunikację w języku angielskim.

Do moich obowiązków należy również m.in. rejestracja na badania i realizacja Waszych zamówień, czy informowanie o możliwości odbioru gotowych okularów. Na tzw. zapleczu zajmuję się na przykład prowadzeniem dokumentacji, aktualizacją danych o produktach, komunikacją z Wami w Internecie. Przygotowuję grafiki i inne materiały na nasze social media. Jestem w ciągłym kontakcie z naszymi dostawcami, tak aby Wasze zamówienia mogły być sprawnie realizowane.

Maksymilian poleca Fąfara Optyk w Myślenicach
Nie zawsze udaje się trafić do ludzi którzy swój zawód wykonują z taką pasją. Nie żałuję tego, że za opiekunów swoich oczu wybrałem Asię i Piotra i ich Fąfara Optyk de Luxe. Profesjonaliści w każdym calu, fachowe doradztwo, wiedza, doświadczenie i produkty na najwyższym poziomie. Zawsze szczerze polecam!
Maksymilian Hanula